Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality Setových tanců 2. 1. 2020

Novoroční setové ceilí

Stalo se již tradicí od roku 2015, kdy se 4. ledna konalo první novoroční ceilí s kapelou Rookery Ceilí Band organizované Bárou Tuzarovou, Terezou Jindrovou a Janou Pospíšilovou, že se každoročné od té doby koná stejná akce o první sobotě v roce odpoledne. Ne jinak tomu bude i letos. V sobotu 4. ledna od 14 hodin začne v divadelním sále Emauz v pořadí – myslím –  již šesté Novoroční ceilí, které organizují Sona Sól a k tanci bude hrát Rookery Ceilí Band. Pro účastníky je připraven docela ambiciózní program, který však bude vyvážen nápovědou pro všechny tance. Akci bez obav mohou tedy navštívit i ti, které tato aktivita zajímá, ale zatím se ještě necizí být dostatečně “in”.
Nebude chybět velmi oblíbený Ballyvourney Jig set, který se tancuje v celku. Velmi častým tancem na ceilích, který bude zastoupen na tomto odpoledni, je set Claddagh z oblasti Galway. Pokud se podaří zejména dámám nepokazit třetí figuru, tak jde jistě o jinak velmi pěkný set. Docela často frekventovaným setem na ceilích je Mazurka se svými pěti celkem snadnými figurami. I ta by měla být na Novoročním ceilí zastoupena. Kdo často se zúčastnil seminářů s Kevinem a Carol, zcela jistě se setkal se setem Glencree, který si nyní také budete moci zatancovat. K novějším a zatím ještě ne tak frekventovaným setům patří Old Mill LancersMoate set. V plánu je ještě celkem snadný set z jihozápadu Irska s názvem North Kerry Set.
Kdo se bude chtít připravit na tuto akce a nespoléhat jen na nápovědu, najde většinu tanců na “tubě”.
Těšíme se na pražskou set dancingovou obec a všechny příznivce této aktivity z celé republiky, že se na této akci potkáme a příjemně tak zahájíme nový rok 2020.

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality Setových tanců

15.–21. 8. 2020

Kam za Irskem v ČR?

26.únoraKati (Divadlo)
Praha, Činoherní klub od 19:30
M.McDonagh
27.únoraPension pro svobodné pány (Divadlo)
Praha, Divadlo Palace od 19:00
S.O'Casey
27.únoraVeřejný taneční trénink irských setů (Tanec)
Praha, Skautský institut - sál Minuta od 19:00
Pořádají The Prague Irish Set Dancers
1.březnaVečer s irským tancem a hudbou – Rinceoirí & Shannon (Tanec)
Kladno, Kino Sokol od 19:00
4.březnaConamara Chaos (Hudba)
Broumov, Klášter, sál Kreslírna od 19:00

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků