Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Bernard’s Summer School 2017

19.–25. 8. 2017  |  Botičská 8, Praha 2

Už po sedmnácté se mohou zájemci o největší středoevropskou letní školu zaměřenou na irskou tradiční kulturu těšit na zajímavou nabídku lekcí, mezi nimiž jsou i dvě novinky. Zároveň bude letní škola pořádána v duchu připomenutí významných milníků souvisejících se vstupem irské tradiční kultury na území České republiky.

Taneční lekce

Sólové irské tance a irský step (intermediate a open)

Jason O’Neill (UK)

Sólové irské tance a irský step (primary)

Bridget Madden (UK)

Sólové irské tance a irský step (beginners)

Andrej Mikulka (SK)

Sean-nós dancing

Markéta Utišilová (CZ)

Irish set dancing a two-hand dancing

Gerard Butler (IRL) a Marie Garrity (UK)

Hudební lekce a zpěv

Tin whistle

Anna Šůrová (CZ)

Bodhrán

Ladislav Veselý (CZ)

Harfa

Václava van der Meijs (CZ)

Irish music session – tunes for sessions, sessions for tunes

Tomáš a Veronika Perglerovi (CZ)

Irish lilting

Robert Harvey (IRL)

Předběžný  program

Sobota 19. srpna

  • 14:00 Začátek presentace v místě konání, ubytování ve škole – zejména pro mimopražské účastníky
  • 20:00 Zahajovací ceilí na reprodukovanou hudbu

Neděle 20. srpna

  • 08:00 Začátek presentace účastníků na ZŠ Botičská
  • 08:30 Zahájení výuky dle rozvrhu
  • Presentace je možná také až před vlastní lekcí a nikoliv jen ráno (platí zejména pro ty, kterým začíná výuka později či až odpoledne).

Pondělí 21. srpna

Úterý 22. srpna

Středa 23. srpna

  • Výukový program dle rozvrhu
  • 19:30 Ceilí večer na Novoměstské radnici

Čtvrtek 24. srpna

Pátek 25. srpna

  • Výukový program dle rozvrhu
  • 17:00 Prostorová zkouška tanečníků v divadle Ponec
  • 19:30 Závěrečný večer BSS 2017 v divadle Ponec a zakončení letní školy

Místo konání

Všechny programy budou v ZŠ Botičská (Botičská 8, Praha 2) a v tělocvičnách škol v blízkém okolí.

Ubytování

Ve třídách ve vlastních lůžkovinách za cenu 70 Kč/noc.

Sociální zařízení včetně sprch je odpovídající předpokládanému počtu ubytovaných. Vzhledem k tomu, že teplá voda je závislá na místním ohřevu, bude třeba větší ohleduplnosti při sprchování vůči ostatním.

Pro ty, kteří dojedou na BSS autem, nebude zajištěno parkování (odložení auta). Praha 2 má parkovací zóny a přísnou městskou policii.

Škola je umístěna v téměř centrální části Prahy a tak většině účastníků odpadnou náklady na dopravu do centra, které je vzdáleno cca 15 min. pěšky.

Další možnost ubytování je v blízkém domově mládeže (v docházkové vzdálenosti 5 minut od ZŠ Botičská) se sprchami a toaletami na chodbě a s možností ohřevu jídla. V rámci ubytování je možnost využití wifi.  Cena je 350 Kč/noc. Požadavek na toto ubytování nám adresujte prostřednictvím e-mailu (vaclavbernard@seznam.cz).

Stravování

Z vlastních zdrojů, v místě  konání bude možno si připravit teplý nápoj či ohřát si jídlo v improvizované kuchyňce v mikrovlnné troubě. Potřebné nádobí je třeba si přivézt. V okolí je několik supermarketů a restaurací. V okolí je i prodejna zdravé výživy a velmi kvalitní lidová vývařovna s dobrými cenami a velkým výběrem typických českých jídel.

Placení

Pokud si účastník uhradí program, kterého se z důvodu časové změny nebude moci zúčastnit, budou mu uhrazené zálohy a doplatky vráceny v plné výši.

Pro taneční skupiny

Tanečním skupinám bude umožněno presentovat svoji skupinu propagačními materiály (fotografie, plakáty atd.) ve vestibulu školy, kde se bude letní škola konat.

Přihláška na Bernard’s Summer School 2017

Závazně se registruji na tyto lekce:

Prosím o pozorné přečtení této kapitoly, protože trochu měníme pravidla a jejich nerespektováním můžete výrazně letní školu ovlivnit.

K přihlášení použijte on-line formulář, který po vyplnění odešlete. Zpětně obdržíte emailem potvrzení o přijmutí přihlášky s údaji k provedení úhrady zálohy. Teprve po uhrazení zálohy (pro všechny lekce je to 1500,- Kč a záloha se platí za každou přihlášenou lekci) nebo celého účastnického poplatku  jste bráni jako přihlášení. Toto Vám bude potvrzeno na Váš email. První uzávěrka přihlášek spojená s úhradou záloh je k 1.6.2017. Po tomto datu bude udělána korekce programů, eventuálně bude oznámeno, které lekce jsou již naplněny a nebo naopak zrušeny. Nicméně první uzávěrka neznamená, že nebude možné se dále přihlašovat.

Doplatek požadujeme uhradit na náš účet do 31. července 2017

Při úhradě za  lekce nebo doplatek, které budou připsány na účet bez předchozí domluvy  po 31. 7., bude požadován na plátci  jednorázový příplatek 500,- Kč.

Na uhrazené lekce a poplatky spojené s BSS 2017 je možno vystavovat fakturu. V případě, že faktura nebude za účastníka uhrazena do 31. 7. 2017, tj. nebude nejpozději tento den předmětná částka na účtu organizátora BSS 2017, bude pak na samotném účastníkovi požadován příplatek ve výši 500,- Kč.

V případě odhlášení se po 31.7.2017 je vrácení zaplaceného účastnického poplatku sníženého minimálně o 500,- Kč  možné, ale není nárokové.

Každý zájemce o taneční lekce se přihlašuje ke konkrétnímu lektorovi. V případě, že by se po začátku lekcí zjistilo, že jste nevolili dobře (u tanečních lekcí), je možná změna. Pokud máte zájem o účast ve více programech/lekcích, doplňte je do přihlášky.

Výuka na hudební nástroj se uskuteční v případě, že se sejdou na jeden hudební nástroj nejméně čtyři zájemci o výuku (u některých nástrojů jsou výjimky). V případě, že by se takový počet nesešel, bude výuka na příslušný nástroj odvolána a zaplacené peníze budou v plné výši vráceny plátci.

Protože je naši snahou vyhovět všem požadavkům přihlášených na účast na lekcích, budeme vytvářet rozvrh až po 1.6.