Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality Setových tanců 25. 11. 2019

Prague Set Dance Weekend se blíží

Čas rychle letí a tak není divu, že organizátoři set dance víkendů dávají o svých akcích vědět dlouho dopředu. Ne jinak je tomu v případě pražského víkendu, který se bude konat ve dnech 17. – 19. dubna 2020. Organizátoři připravili velmi zajímavou upoutávku v papírové podobě: Jedná se o třídílnou skládačku, na které polovinu zabírá mapa Irska a v ní jsou vloženy známé sety podle místa, odkud pocházejí. U každého setu je čtvereček, který si můžete vybarvit či zakřížkovat v případě, že jste daný set už tancovali či ho znáte.

Jsou zde také odkazy na sety, které mají svůj původ mimo Irsko (například v Anglii či Austrálii). Koho tedy u setu nezaujala jen choreografie figur, ale zajímá se i o místo vzniku, dostává tímto do rukou zajímavý a přehledný materiál. Šestinu skládačky tvoří kalendář roku 2020 po měsících, kam si můžete zapisovat víkendy, kterých se hodláte zúčastnit či ty, o kterých alespoň trochu uvažujete. Nejhorší varianta však je taková, že se spokojíte jen s tím jedním, který tam vydavatelé zaznačili tj. s Prague Set dance Weekend. Součástí skládačky je také informace o tom, že již dnes se můžete registrovat na tento posledně jmenovaný víkend prostřednictvím weekend.sonasol.com.
Myslím, že od pořadatelů je tato skládačka pěkný propagačním počinem a věčím, že se jim i tímto  podaří přitáhnout další zájemce o irský setový tanec.

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality Setových tanců

14.–20. 8. 2021

Kam za Irskem v ČR?

14.srpnaCheeky Sheep (Hudba)
Praha, Balbínka od 20:00
15.srpnaIrský večer (Hudba)
Michalovice, Michalovická Putna od 19:00
Vystupuje Isara, Happy To Meet, tančí Sona Sol
20.srpnaPoitín (Hudba)
Plzeň, Pivovar Raven od 16:00
Raven Fest
25.srpnaIrish Music Session (Hudba)
Praha, Whisky & Kilt od 20:00
Svolává Zdenek Poledna
28.srpnaSkotské hry (Hudba, tanec, )
Sychrov od 19:00
Skotské hry pokračují 29.08.2020

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků