Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality Setových tanců 25. 11. 2019

Prague Set Dance Weekend se blíží

Čas rychle letí a tak není divu, že organizátoři set dance víkendů dávají o svých akcích vědět dlouho dopředu. Ne jinak je tomu v případě pražského víkendu, který se bude konat ve dnech 17. – 19. dubna 2020. Organizátoři připravili velmi zajímavou upoutávku v papírové podobě: Jedná se o třídílnou skládačku, na které polovinu zabírá mapa Irska a v ní jsou vloženy známé sety podle místa, odkud pocházejí. U každého setu je čtvereček, který si můžete vybarvit či zakřížkovat v případě, že jste daný set už tancovali či ho znáte.

Jsou zde také odkazy na sety, které mají svůj původ mimo Irsko (například v Anglii či Austrálii). Koho tedy u setu nezaujala jen choreografie figur, ale zajímá se i o místo vzniku, dostává tímto do rukou zajímavý a přehledný materiál. Šestinu skládačky tvoří kalendář roku 2020 po měsících, kam si můžete zapisovat víkendy, kterých se hodláte zúčastnit či ty, o kterých alespoň trochu uvažujete. Nejhorší varianta však je taková, že se spokojíte jen s tím jedním, který tam vydavatelé zaznačili tj. s Prague Set dance Weekend. Součástí skládačky je také informace o tom, že již dnes se můžete registrovat na tento posledně jmenovaný víkend prostřednictvím weekend.sonasol.com.
Myslím, že od pořadatelů je tato skládačka pěkný propagačním počinem a věčím, že se jim i tímto  podaří přitáhnout další zájemce o irský setový tanec.

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality Setových tanců

15.–21. 8. 2020

Kam za Irskem v ČR?

7.dubnaRí Ra (Hudba)
Praha, Balbínka od 20:00
25.dubnaBeltain 2020 (Hudba)
Záměk Nižbor od 12:00
11.červenceKeltský kruh – festival (Hudba)
Budyně nad Ohří, Hrad od 13:00
15.srpnaBernard’s Summer School (Hudba, tanec, zpěv)
Praha, Základní škola Botičská 8 od 20
Letní škola zaměřená na irskou hudební a taneční kulturu - letos podvacáté. Koná se od 15. do 21. 8. 2020
19.srpnaIrský večer – doprovodná akce BSS 2020 (Tanec)
Praha, Novoměstská radnice od 19:30
Taneční večer na živou hudbu - hrají dohromady čeští a irští muzikanti, výuka tance.

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků