Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality 28. 7. 2017

Karpatské hry Míly Nevrlého opět vycházejí

V podtextu našich webových stránek máme takovou upřesňující informaci, která zařazuje tematicky tyto stránky – Irsko, irské tance a něco navíc. A k tomu “navíc” směřuje náš dnešní příspěvek. Nehledejte v následujícím příspěvku žádnou spojitost s Irskem a irským tancem.
Na severu Čech vychází nové vydání téměř kultovní knihy Karpatské hry od Míly Nevrlého. Nevím, kolikáté přesně je to vydání, ale nikdy to nebyl bestseller se stotisícovým nákladem, ale vždy se spolehlivě prodal. Ne jinak tomu bude i s tímto aktuálním vydáním.
Karpatské hry byly pro nás, kteří jsme měli toulavé boty v době, kdy se skoro nikam nesmělo, takovou malou biblí a inspirací zároveň. Rumunsko a zejména jeho hory byly pro nás přírodními oázami, které nám naplňovaly naše touhy po dobrodružství, přírodních krásách a vytvářely neopakovatelné prožitky spojené se skromným uspokojováním potřeb (co se nevešlo do 15 kg vážícího batohu, to jsi nepotřeboval). Karpatské hry přidali ještě další dimenzi našim prožitkům – tu filosofickou rovinu a moudrost. Pokud jsem na počátku nazval tuto knihu přídomkem “kultovní”, tak jsem nikterak nefabuloval a ani nepřeháněl. Karpatské hry ovlivnily celou řadu horolezců, vysokohorských turistů, tuláků, skautů a trampů, mezi kterými tato kniha putovala z ruky do ruky.
Nevím, kde všude se dá momentálně tato kniha koupit, ale určitě Vám ji rádi pošlou z Liberce z následujícího odkazu: https://www.antik-fryc.cz/index.php/knihkupectvi-fryc/knizni-novinky/karpetske-hry. Tak jen nezaváhejte.

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality

Kam za Irskem v ČR?

30.květnaKati (Divadlo)
Praha, Činoherní klub od 19:30
M.McDonagh
31.květnaSkotské tance ve Whisky & Kilt (Tanec)
Praha, Whisky & Kilt od 19:00
Pořádá Caledonian Club
31.květnaMidnight Ceilidh (Tanec)
Praha, Malostranská Beseda od 23:59
2.červnaHoralské hry v Novohradských horách (Tanec)
Benešov nad Černou od 13:00
Caledonian Club, Happy To Meet, Dick O'Brass
9.červnaPoitín (Hudba)
Plzeň, club Alcatraz od 19:00

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků