Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality 8. 11. 2017

Kam v listopadu za irským tancem?

Rok 1997 byl rokem, kdy v Česku byla založena první taneční skupina, která se zabývá irským tancem. Tou skupinou byli Rinceoirí a v letošním roce budou slavit 20 let trvání. Tato oslava se bude konat 16. listopadu 2017 od 19:00 hod. v Paspově sále Smíchovského pivovaru v Nádražní ulici. Součástí oslavy jsou taneční vystoupení pražských tanečních skupin Coiscéim, Gall-Tír, inSpiral Dance Company, Sona Sól a samozřejmě vystoupí i oslavenci Rinceoirí a Rinceoirí junior. Mezi dalšími účinkujícími večera budou Tereza Bernardová, Markéta Utišilová a Andrej Mikulka, o hudební doprovod se postará kapela Goblin.

 

Rinceoirí se zřejmě pokusili pozvat širokou členskou základnu, která kdy co měla do činění s irskými tanci v rámci této skupiny a tak je naděje, že se zde sejdou i ti, o kterých už hezkých pár let není v tanečním světě moc slyšet a ani nejsou vidět. Úplně jsem nezachytil, jestli je tato akce veřejně přístupná, ale věřím, že opravdové zájemce o irský tanec pořadatelé nevymetou.

V sobotu 25. listopadu 2017 pořádá již posedmé skupina Oilean z Valašského Meziříčí v místní sokolovně od 19:00 hod. Irský večer. Na programu je vystoupení přihlášených tanečních skupin a pak společné ceilí za doprovodu živé hudby. Společné tancování bude řídit Anička Ward.

Z tanečních skupin přislíbily účast Simply Dance z Prahy, La Quadrilla z Brna a Jelení (de) luian z Frenštátu pod Radhoštěm. Pokud by se některá skupina rozhodla k večeru připojit, předpokládám, že pořadatelé by to jen uvítali.
Vstupenky si můžete rezervovat na e-mailové adrese oilean@seznam.cz. Cena vstupenek: v předprodeji za 100 Kč, na místě 120 Kč

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality

Kam za Irskem v ČR?

22.srpnaIrský večer (Tanec)
Praha, Novoměstská radnice od 19:30
Irský večer, který je součástí BSS 2018, bude plně věnován irské hudbě a tanci. K tanci hraje kapela Rookery (CZ) společně s lektory BSS 20189 - Ultan O'Brien (housle) a Robert Harvey (Irská flétna)
24.srpnaZávěrečný večer BSS 2018 (Hudba)
Praha, Divadlo Ponec od 19:30
Závěrečný večer Bernard's Summer School 2018
30.srpnaDeliou (Hudba)
Kutná Hora, Blues Café od 19:00
4.záříJauvajs + Jolly Buskers (Hudba)
Praha, Salmovská literární kavárna od 19:30
5.záříDeliou (Hudba)
Praha, Zahrada Aneřského kláštera od 20:00
Pražský křest CD Ar Wonojenn

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků