Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality 8. 11. 2017

Kam v listopadu za irským tancem?

Rok 1997 byl rokem, kdy v Česku byla založena první taneční skupina, která se zabývá irským tancem. Tou skupinou byli Rinceoirí a v letošním roce budou slavit 20 let trvání. Tato oslava se bude konat 16. listopadu 2017 od 19:00 hod. v Paspově sále Smíchovského pivovaru v Nádražní ulici. Součástí oslavy jsou taneční vystoupení pražských tanečních skupin Coiscéim, Gall-Tír, inSpiral Dance Company, Sona Sól a samozřejmě vystoupí i oslavenci Rinceoirí a Rinceoirí junior. Mezi dalšími účinkujícími večera budou Tereza Bernardová, Markéta Utišilová a Andrej Mikulka, o hudební doprovod se postará kapela Goblin.

 

Rinceoirí se zřejmě pokusili pozvat širokou členskou základnu, která kdy co měla do činění s irskými tanci v rámci této skupiny a tak je naděje, že se zde sejdou i ti, o kterých už hezkých pár let není v tanečním světě moc slyšet a ani nejsou vidět. Úplně jsem nezachytil, jestli je tato akce veřejně přístupná, ale věřím, že opravdové zájemce o irský tanec pořadatelé nevymetou.

V sobotu 25. listopadu 2017 pořádá již posedmé skupina Oilean z Valašského Meziříčí v místní sokolovně od 19:00 hod. Irský večer. Na programu je vystoupení přihlášených tanečních skupin a pak společné ceilí za doprovodu živé hudby. Společné tancování bude řídit Anička Ward.

Z tanečních skupin přislíbily účast Simply Dance z Prahy, La Quadrilla z Brna a Jelení (de) luian z Frenštátu pod Radhoštěm. Pokud by se některá skupina rozhodla k večeru připojit, předpokládám, že pořadatelé by to jen uvítali.
Vstupenky si můžete rezervovat na e-mailové adrese oilean@seznam.cz. Cena vstupenek: v předprodeji za 100 Kč, na místě 120 Kč

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality

Kam za Irskem v ČR?

16.listopaduIrish Music Session (Hudba)
Praha, Whisky&Kilt od 20:00
16.listopaduBran (Hudba)
Praha, Anežský klášter od 19:30
19.listopaduKati (Divadlo)
Praha, Činoherní klub od 19:30
M.McDonagh
20.listopaduBiddy Jenkinson – Autorské čtení (Autorské čtení)
Praha, Café Kampus od 19:00
20.listopaduKati (Divadlo)
Praha, Činoherní klub od 19:30
M.McDonagh

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků