Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality 27. 4. 2019

Dnes taneční šampioni, zítra učitelé irského tance

Letošní 49. World Irish Dancing Championships pořádaný CLRG (An Coimisiún Le Rincí Gaelacha) se konal v Greensboro, Severní Karolína, USA. Celý týden, který byl ukončen 21. dubna,  zde soutěžilo několik tisíc tanečníků a tanečnic z celého světa o nejvyšší tituly v sólovém irském tanci a ceilí. Přijde nám zajímavé se podívat na výsledky a ozřejmit si, kdo v jednotlivých kategoriích stojí na světové špičce. Použili jsme pramenů z Irish Central a předkládáme našim čtenářům vždy prvních 5 nejlepších v každé kategorii.

Boys 10-11

1 Aidan Ward – Marie Connell: Midlands Region, England/Wales

2 Ciaran Smith – Ni Chearra-O’Baolain: Cuige Uladh, Eire

3 Joseph Farrell – Doolan-Cullen: Cuige Laighean, Eire

4 Scott Ryan – Flynn O’Kane Academy: Cuige Mumhan, Eire

5 Ben Farren – McCaul: Cuige Uladh, Eire

Boys 11-12

1 Owen Gaughan – Hession: Cuige Chonnacht, Eire

2 Aaron Delaney – Callanan MacLoone O’ Meara: Cuige Mumhan, Eire

3 Shay Brunning – Inis Cara: Midlands Region, England/Wales

4 John O’Connor – Claddagh Academy: Southern Region, England

5 Cillian Cronin – Scoil Uí Ruairc: Cuige Mumhan, Eire

Boys 12-13

1 Ashton Baumann – Lavin-Cassidy: Mid America Region, USA

2 David Nealon – Flynn O’Kane Academy: Cuige Mumhan, Eire

3 Fionn Higgins – Higgins-Flynn: Cuige Uladh, Eire

4 Darragh O’Leary – Flynn O’Kane Academy: Cuige Mumhan, Eire

5 Ashton Canty – McGahan Lees: Southern Region, England

Boys 13-14

1 Elliot Kwelele – McGee: Cuige Uladh, Eire

2 Finn Bradley – Carey Academy: Midlands Region, England/Wales

3 Oisin Lennon – Mona Ni Rodaigh: Cuige Uladh, Eire

4 Luke Canney – Timoney School: Cuige Chonnacht, Eire

5 Jonathan Shirley – Cleary: Western Region, USA

Boys 14-15

1 Lochlan Howard – The Academy: Mid America Region, USA

2 Colum Higgins – McConomy-Bradley-Doherty: Ireland and UK

3 Callum McAleer – Scanlon: Midlands Region, England/Wales

4 Jack Porter – Kavanagh Porter Warren: Southern Region, USA

5 James Fox – O’Reilly Bransfield: Cuige Laighean, Eire

Boys 15-16

1 David Pyke – Ryan: Cuige Mumhan, Eire

2 Mark Clifford – Áine Murphy Academy: Cuige Mumhan, Eire

3 Tiernan Fahy – McBride & Fahy: Cuige Chonnacht, Eire

4 Shane McGready – Scoil Rince Clann McCaul: Cuige Uladh, Eire

5 Joe Pavier – Inis Cara: Midlands Region, England/Wales

Boys 16-17

1 Liam Costello – McGahan Lees Creer: New South Wales, Australia

2 Callum O’Neill – Carey Academy: Midlands Region, England/Wales

3 Sean Slemon – Áine Murphy Academy: Cuige Mumhan, Eire

4 George Semple – Turley Duggan: Midlands Region, England/Wales

5 Aaron Gordon – Siobhan McDonnell: Cuige Chonnacht, Eire

Men 17-18

1 Ciaran Coyle – Scanlon: Midlands Region, England/Wales

2 Patrick Grant – Butler-Fearon-O’Connor: USA and Canada

3 Gareth O’Connor – Mona Ni Rodaigh: Cuige Uladh, Eire

4 Ruairi McCabe – McConomy-Bradley-Doherty: Ireland and UK

5 Cameron Lambert – Comerford: Western Region, USA

Men 18-19

1 Robert McAleese – Butler-Fearon-O’Connor: USA and Canada

2 Francis Fallon – Hession: Cuige Chonnacht, Eire

3 Cian Reagan – Inishfree: Southern Region, USA

4 Alex Winfield – Carey Academy: North West Region, England

5 Noel Spillane – Donny Golden: Mid Atlantic Region, USA

Men 19-20

1 Gerard Byrne – McNelis Cunningham Boyle: Cuige Uladh, Eire

2 Sean Mortalo – Holly & Kavanagh: Cuige Laighean, Eire

3 Declan McLaughlin – Sharon Taylor: Scotland

4 Matthew Lambert – McConomy-Bradley-Doherty: Ireland and UK

5 James McCartan – Doherty Petri: USA and Ireland

Men 20-21

1 Conor Rodgers – McConomy-Bradley-Doherty: Ireland and UK

2 Curtis Long – Doherty Petri: USA and Ireland

3 Parker Armstrong – O’Shea-Chaplin: New England Region, USA

4 Conor Norton/ – Ceim Oir: Southern Region, England

5 Patrick McKenna – Sharon Taylor: Scotland

Senior Men Over 21

1 Caolan McKeating Lynch – Mulvenna Academy: Cuige Uladh, Eire

2 Ian Luebbers – Holly & Kavanagh: Cuige Laighean, Eire

3 Richard Murray – Higgins: Cuige Mumhan, Eire

4 Rory Patrick McElvogue – Cass-Barrington: Southern Region, USA

5 Thomas Wilson – Melbourne Academy: Victoria, Australia

 

Girls 10-11

1 Blaithlin Mohan – Scoil Rince Clann McCaul: Cuige Uladh, Eire

2 Shannon Moran – O’Neill Geraghty: Cuige Chonnacht, Eire

3 Sheenagh McMorrow – McMorrow: Cuige Chonnacht, Eire

4 Mya Toal-Allen – Doherty Petri: USA and Ireland

5 Lauren Neary – Sylvan Kelly: Cuige Chonnacht, Eire

Girls 11-12

1 Caitlin Murray – McConomy-Bradley-Doherty: Ireland and

2 Caoimhe O’Halloran – Áine Murphy Academy: Cuige Mumhan, Eire

3 Niamh McNamara – Scoil Uí Ruairc: Cuige Mumhan, Eire

4 Rose McDowell – Kelly Hendry: North East Region, England

5 Chloe Gilmurray – McNelis Cunningham Boyle: Cuige Uladh, Eire

Girls 12-13

1 Molly McGrory – Turley Duggan: Midlands Region, England/Wales

2 Carmen McAleer – Scoil Rince Clann McCaul: Cuige Uladh, Eire

3 Abbie Mai Walsh – Flynn O’Kane Academy: Cuige Laighean, Eire

4 Naoise McCrory – Doherty Petri: USA and Ireland

5 Seoda Liu Wang – McNelis Cunningham Boyle: Cuige Uladh, Eire

Girls 13-14

1 Blanaid O’Neill – Doherty Petri: USA and Ireland

2 Enya Higgins – Higgins-Flynn: Cuige Uladh, Eire

3 Brigid O’Connor – Murray Academy: New England Region, USA

4 Ella McCarthy – Blair McCarthy: Southern Region, England

5 Sofia Rose Martin – Kelly Hendry: North East Region, England

Girls 14-15

1 Emily Colangelo – McNelis Cunningham Boyle: Cuige Uladh, Eire

2 Ella Owens – Ceim Oir: Southern Region, England

3 Caoimhe Devlin – McConomy-Bradley-Doherty: Ireland and UK

4 Kathleen Maria Collins – Sharon Taylor: Scotland

5 Maggie Webber – Mulvihill-Lynch: Mid Atlantic Region, USA

Girls 15-16

1 Alliyah O’Hare – Scanlon: Midlands Region, England/Wales

2 Erin McPolin – Carey Academy: Midlands Region, England/Wales

3 Aoibhin Kenneally – Flynn O’Kane Academy: Cuige Mumhan, Eire

4 Maya Coyne – Butler-Fearon-O’Connor: USA and Canada

5 Cara Flannagan Walsh – Holly & Kavanagh: Cuige Laighean, Eire

Girls 16-17

1 Aiesha Coyle – Doherty Petri: USA and Ireland

2 Simone Loysen – Broesler: Southern Region, USA

3 Emma Mannion – O’Neill Geraghty: Cuige Chonnacht, Eire

4 Siobhan Phelan – Lorraine Duggan: Cuige Mumhan, Eire

5 Nessa Storms – The Academy: Mid America Region, USA

Ladies 17-18

1 Clodagh Davis – Doherty Petri: USA and Ireland

2 Tiernagh Canning – McCaul: Cuige Uladh, Eire

3 Erin-Grace Cooke – O’Connor Hennigan: Southern Region, England

4 Olivia Nachtigal – Mattierin: Western Region, Canada

5 Ciara Walshe – Holly & Kavanagh: Cuige Laighean, Eire

Ladies 18-19

1 Mairead Trainor – Trainor: Southern Region, England

2 Orla Mullane Godley – Mullane Godley: Mid America Region, USA

3 Aoife Bannigan – Ni Chearra-O’Baolain: Cuige Uladh, Eire

4 Gaby Stratmann – Carey Academy: Midlands Region, England/Wales

5 Annalise Carter – Reel Éire: Southern Region, England

Ladies 19-20

1 Londyn Nachtigal – Mattierin: Western Region, Canada

2 Tara Rochester – Butler-Fearon-O’Connor: USA and Canada

3 Julia Sullivan – Doyle Corrigan: Eastern Region, Canada

4 Shannon Flanagan – McNelis Cunningham Boyle: Cuige Uladh, Eire

5 Ciara Keating – Kavanagh Porter Warren: USA and Ireland

Ladies 20-21

1 Melanie Valdes – Doherty Petri: USA and Ireland

2 Ciara Loughran – Doherty Petri: USA and Ireland

3 Robyn Connolly – Kavanagh Porter Warren: USA and Ireland

4 Dakota Courtney – O’Brien: Western Australia

5 Jessica Everitt – Scanlon: Midlands Region, England/Wales

Ladies 21-23

1 Olivia Murray – McConomy-Bradley-Doherty: Ireland and UK

2 Dara McAleer – The Academy: Mid America Region, USA

3 Keara Durand – Doherty Petri: USA and Ireland

4 Casey Lenaghan – Aaron Crosbie & Co: Southern Region, England

5 Mackenzie Cross – Watt: Western Region, Canada

 

Kerry O’Shea@IrishCentral

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality

Masterclasses with Colin Dunne

Kam za Irskem v ČR?

26.květnaMůj báječný rozvod (Divadlo)
Praha, Studio Dva Divadlo od 19:00
G.Aron
29.květnaJak je důležité býti (s) Filipem (Divadlo)
Praha, Divadlo pod Palmovkou od 15:00
O.Wilde
10.červnaPlný kapsy šutrů (Divadlo)
Praha, Divadlo Kalich od 19:00
M.Jones
17.srpnaBernard’s Summer School 2019 (Hudba i tanec)
Praha, ZŠ Botičská od 19:00
BSS 2019 se koná v Praze ve dnech 17. - 23. srpna
21.srpnaIrský večer – doprovodná akce BSS 2019 (hudba a tanec)
Praha, Novoměstská radnice od 19:30
Večer bude naplněn tanečním programem pro účastníky BSS 2019 a je otevřen i pro širší veřejnost, která si chce poslechnout irskou hudbu a naučit se některý irský tanec.

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků