Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality, Aktuality BSS 3. 4. 2020

Bude Bernard’s Summer School v roce 2020?

Zatím opravdu nevíme a začínáme se bát. Dokud to vzdávali organizátoři akcí, které se měly konat v dubnu či květnu, byli jsme pořád ještě klidní. Vypadalo to, že do srpna je ještě hodně času. Trochu jsme znejistěli, když plukovník Prymula projevil názor, že hranice se otevřou možná až za 2 roky. Dneska jsem si přečetl, že byla zrušena South Sligo Summer School v irském Tubbercurry, která se měla konat 12.-18. července a dále byl  zrušen Sydmouth Folk Festival v Anglii (30. červenec – 6. srpen). A to už je týden před předpokládaným začátkem naší letní školy. Do toho přicházejí informace, že sice dětské tábory v Česku se budou konat, ale festivaly povoleny nebudou. Vzhledem k tomu, že počítáme s větším množstvím zahraničních lektorů či ze zahraničí přijíždějících, je otázkou, jestli všude v Evropě bude v době letní školy situace taková, aby lektoři mohli do Česka bez rizika přiletět a zase v klidu se vrátit.
Letní školu stále připravujeme a stále jsme připraveni ji zrealizovat. Budeme sledovat vývoj virové nákazy nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Úplně nejzazším termínem pro rozhodování je práve začátek června, kdy se rozhodujeme nejen o lekcích, ale nakupujeme i letenky pro lektory. Pokud bude situace taková, že k případným realizovatelným lekcím nebudeme schopni sem dopravit lektory, od pořádání letní školy v tomto roce upustíme. Nechceme se snížit k jakýmkoli kompromisům mimo jiné i proto, že by se jednalo o 20. letní školu, kterou organizujeme.
Přihlášky s pokyny spustíme asi do 10 dnů. Do té doby případným zájemcům alespoň ukážeme jaké lektory a jaké lekce plánujeme v letošním roce otevřít:

Využijte čas a můžete zatím přemýšlet, čeho byste se v případě, že se letní škola bude konat, chtěli zúčastnit. Protože po vyvěšení propozic bude méně času na přihlášení než tomu bylo v minulosti. Konkrétním lekcím se budeme věnovat v některém příštím článku.

Úvodní foto je z BSS 2019 od Tomáše Krabače.

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality

14.–20. 8. 2021

Kam za Irskem v ČR?

9.srpnaEvropa v Bělé – Bělá v Evropě – Skotsko (Hudba)
Bělá pod Bezdězem, park na Masarykově náměstí od 17:00
Vystupuje Isara, MalemIrish, tančí Sona Sol
12.srpnaIrské setové tance – veřejný trénink (Tanec)
Praha, Skautský institut od 19:00
Pořádají The Prague Irish Set Dancers
14.srpnaCheeky Sheep (Hudba)
Praha, Balbínka od 20:00
15.srpnaIrský večer (Hudba)
Michalovice, Michalovická Putna od 19:00
Vystupuje Isara, Happy To Meet, tančí Sona Sol
20.srpnaPoitín (Hudba)
Plzeň, Pivovar Raven od 16:00
Raven Fest

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků