Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality, Aktuality BSS 30. 5. 2018

BSS 2018 – první uzávěrka je ve finiši

Ani ne dva dny nás dělí od první uzávěrky BSS 2018, kdy se podle počtu přihlášek a jejich rozvrstvení do jednotlivých lekcí určí charakter této akce. Především bych rád všechny ty, kteří spojili svoji dovolenou s BSS 2018, ujistil, že BSS 2018 se konat BUDE. I když aktuální stav přihlášek není žádnou hitparádou, nad kterou bychom si mohli výskat, rozhodli jsme se letní školu uskutečnit. Počet přihlášených (a uhrazených lekcí alespoň prostřednictvím zálohy) ukazuje na některé ohrožené vypsané lekce.
Trochu počítáme s tím, že o zdokonalení se ve hře na příčnou kovovou flétnu nebude až takový zájem. Také s Radvanem jsme se dohodli, že to zkusíme a uvidíme. Jsme velmi překvapeni, že pod úrovní realizace je i zájem o hru na bodhrán a to jsem na přesvědčení Ládi Veselého jako lektora těchto lekcí vynaložil poměrně velké úsilí. Určitě velkým zklamáním je pro mě zájem o lekce Americké country tance pod vedením Davida Medvěda Dvořáka, kam se doposud nepřihlásil ani potřebný počet osob na jeden set. Přitom jím připravený a propagovaný program by byl výrazným obohacením kdejaké taneční zábavy bez ohledu na zaměření přítomných. Vycházeli jsme ze zjevného zájmu taneční veřejnosti o společné tancování mimo rámec oficiálních akcí jak se to projevuje na akcích spojených pod název Balfolk, ale zjevně jsme asi něco nedomysleli, málo propagovali či něco podcenili.

Nicméně – do uzávěrky ještě zbývá pár (a to doslova) dnů a pak se uvidí. Do té doby ještě máte možnost jako čtenáři těchto řádek ovlivnit strukturu lekcí Bernard’s Summer School 2018. My jsme připraveni na prudkou změnu reagovat. Po 1. červnu však bude možno se dále přihlašovat, nicméně už jen na ty lekce, které nebudou zrušené. Budeme rádi, když ve svém okolí připomenete, že se tato akce bude konat, uskuteční se už poosmnácté a kdo chce s použitím dostupných finančních prostředků navštívit “Irsko”, může na naši nabídku zareagovat.

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality

Kam za Irskem v ČR?

20.lednaSession v Brně (Hudba)
Brno, U divošky (Trtílkova 24) od 18:30
21.lednaObraz Doriana Graye (Divadlo)
Praha, Švandovo divadlo od 19:00
O.Wilde
22.lednaTanec ve Whisky & Kilt (Tanec)
Praha, Whisky @ Kilt od 19:00
Pořádá Caledonian Club
22.lednaKati (Divadlo)
Praha, Činoherní klub od 19:30
M.McDonagh
22.lednaBurn’s Night Prague (Hudba)
Praha, La Republica od 19:00

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků