Bernard’s – Irsko, irské tance a něco navíc

Aktuality Setových tanců 1. 5. 2019

Kam za irským set dancingem?

Máme za sebou vrchol set dancingové sezóny v Česku v podobě Set Dance Weekendu v Praze a je třeba se začít ohlížet, kam se vydat do světa.

Za pár dní se dnů se můžeme vydat do německé Obergruny (kousek za Drážďanami). Jde o necelý víkend, ale určitě by se dal dobře kombinovat s nějakou další, třeba vlastivědnou, aktivtou.

 

Je jistě plno možností ve světě, kam se ještě v květnu vydat za irským set dancingem. Já tu nabízím Sets in Leuven, které se konají o víkendu 17.-19. května v belgické Lovani. Bližší informace najdete na www.setsinleuven.com a pořadatelem je Ronan Healy (ronanhealy32@gmail.com).

Velmi dobře obsazenou akcí je Lake Zurich Set dance Weekend, která se koná v Richterswilu ve Švýcarsku ve dnech 7.-10. června. Výzku zde povede Maureen Culleton a hrát k tanci bude Rise the Dust a Toe for Toe. Akce je sice trochu dražší, ale velmi dobře obsazená a organizovaná našimi švžcarskými přáteli Manuelou, Evou a Andréem.

“Absťák” z nedostatku set dancingových příležitostí v době letních prázdnin je snadné ukojit výletem do Irska, kde v červenci hned po sobě jdou tři velké letní školy a asi největší set dancingová akce v hotelu Armada na Spanish Pointu. Willie Clancy Summer School v Miltown Malbay začíná 6. července a trvá do 14. července. Hned následuje South Sligo Summer School v Tubbercurry – od 13. července do 20 července. Pak se dá přesunout do Leitrimu, kde se koná Joe Mooney Summer School od 20.července. Paralelní akcí k WCSS je Armada Set Dance Week, který se koná ve stejné době jako Willie Clancy Summer School.

V září lze zajet do Augsburgu o víkendu 14. a 15.9., kde místní setaři pořádají již 4. Irish Set Dance Workshop. Více informací lze najít na www.setdance-augsburg-steppach.de. O program zde bude pečovat Andrea Forstner z Erlangenu a k tanci je připravena hrát kapela Attila and friends.

Velmi příjemný set dancingový víkend se koná už několik na konci října ve francouzském Lille. Letos to bude 26. a 27. října. K tanci bude hrát Five counties ceilí band a sean nós dancing seminář povede Gerard Butler.

 

Setaři z Frankfurtu n.M. zvou na víkend 1.-3. listopadu. Na programu jsou 3 ceili a 2 workshopy s Pádraigem a Róisín McEneany. K tanci bude hrát Slieve Aughty Céilí Band. Více informací na www.facebook.com/irishsetdancersffm.

O týden později se dá vydat do nedalekých Drážďan na Set Dance Workshop in Dresden. A pokud se Vám nepodaří vyjet za Padraigem a Roisín do Franfurtu, zastihnete je v Drážďanech ve dnech 8.-10.11. Více informací najdete na http://www.set-dance-dresden.de/index.php/workshop. Jedná se o novou akci a to je výzva.

A v listopadu do třetice se můžeme (a my se vydáme) do Vídně. Tam ve dnech 22.-24.11. pořádá Cumann Céilí Vin  Set Dance Weekend Vienna. Tam se opět můžeme setkat s Kevinem a Carol Monaghan.

A když překonáme Vánoce a Silvestra 2019 a šťastně projdeme do dalšího roku, můžeme se těšit v únoru opět na Erlangen – Erlangen Set Dance Weekend. Bude se konat ve dnech 21.-23.2. 2020 už po osmnácté a opět budeme mít možnost se setkat s Pat Murphym a Abbey Ceilí Bandem. Téma k dreskodu je Welcome to Hollywood.

Akcí v mezidobí je určitě daleko více. Dá se vyjet v září do Basingstoke, v říjnu do Lille, myslím, že v květnu či červnu je Kodaň, v prosinci zase naopak Bologna. A to nepíši o velkém množství setařských akcí ve Velké Britanii a nespočetném množství v Irsku.

Přejeme dobrý výběr a spoustu hezkých tanečních i společenských zážitků.

(úvodní fotografie je ze Set dance Weekendu 2019 v Praze a autorkou je Markéta Utišilová) 

Václav Bernard

Další články z rubriky Aktuality Setových tanců

14.–20. 8. 2021

Kam za Irskem v ČR?

9.srpnaEvropa v Bělé – Bělá v Evropě – Skotsko (Hudba)
Bělá pod Bezdězem, park na Masarykově náměstí od 17:00
Vystupuje Isara, MalemIrish, tančí Sona Sol
12.srpnaIrské setové tance – veřejný trénink (Tanec)
Praha, Skautský institut od 19:00
Pořádají The Prague Irish Set Dancers
14.srpnaCheeky Sheep (Hudba)
Praha, Balbínka od 20:00
15.srpnaIrský večer (Hudba)
Michalovice, Michalovická Putna od 19:00
Vystupuje Isara, Happy To Meet, tančí Sona Sol
20.srpnaPoitín (Hudba)
Plzeň, Pivovar Raven od 16:00
Raven Fest

Objednávky tanečních bot a doplňků

Objednávky tanečních bot a doplňků