Bernard'sÚhrada účastnických poplatků na BSS 2016

24. 07. 2016 | 105 přečtení

Ještě stále je několik zájemců o účast na letní školu, kteří nemají uhrazený účastnický poplatek. Pro letošní rok jsme zpřísnili podmínky úhrady a tak si dovolujeme upozornit ty, kteří váhají s úhradou plné částky poplatku, případně i ty, kteří váhají a pohrávají si s myšlenkou, zda se přihlásit či nikoliv. V propozicích je celkem jasně znějící odstavec:

Při úhradě za lekce nebo doplatek, který bude připsán na účet bez předchozí domluvy  po 31. 7. 2016, bude požadován na plátci  jednorázový příplatek 500,- Kč. To platí i pro ty zájemce, kteří se přihlásí po 31. 7. 2016. 

Protože si nejsme jisti, že propozice jste dočetli do úplného konce (někteří se ještě nyní ptají, zda již je zveřejně rozvrh lekcí, který jsme slíbili uveřejnit na počátku června a slovo jsme dodrželi) a tak pro jistotu tuto informaci předáváme znovu v rámci samostatného článku.

VB

Celý článek »


BSS 2016 - Masáže na letní škole

23. 07. 2016 | 63 přečtení

Jistým unikátem naší letní školy, se kterým jsme se nikde jinde nesetkali, je možnost nechat se namasírovat. Dlouhou dobu tuto službu poskytovala paní Berdychová a zřejmě k naprosté spokojenosti účastníků letní školy. V letošním roce dochází ke změně. Paní Berdychová by si ráda odpočinula a tak jsme začali hledat za ni náhradu. Naší podmínkou bylo vedle schopnosti poskytovat takovou službu i požadavek na limitní cenu za masírování. V tomto směru byl srozuměn s naším požadavek Tomáš Chavalka, který po té, co opustil post školníka, se začal věnovat různým technikám péče o tělesnou schránku a získal řadu certifikátů.

Celý článek »


Ranní lekce pilates na BSS 2016

19. 07. 2016

Stejně jako v minulém roce se i letos uskuteční ranní cvičení pilates s lektorkou Hanou Kalouskovou. Cvičení začne v neděli 14. srpna a skončí ve čtvrtek 18. srpna. Cvičení bude probíhat vždy od 7:45 do 8:45 hod.

Přihlášení se a úhrada lekcí proběhne na recepci při příjezdu na BSS a nebo při příchodu na první lekci.
VB

Závěrečný večer Bernard's Summer School 2016

18. 07. 2016 | 95 přečtení

Jako každoročně bude i letos Bernard's Summer School 2016 zakončena Závěrečným večerem, který se bude konat tradičně v divadle Ponec v pátek 19. srpna 2016 od 19:30 hod. 
Program bude sestaven z tanečních choreografií účastníků letní školy, které zde budou mít svoji premiéru i derniéru zároveň. Diváci budou protaženi celým spektrem irských tanců, které se vyučovaly v rámci letní školy.

 

Dalším velkým blokem programu bude hudební vystoupení, na kterém se budou podílet účastníci hudebních lekcí se svými lektory a divákovi tak představí nástroje používané v irské tradiční hudbě. V neposlední řadě  zde vystoupí také ti, kteří se na letní škole učili irský jazyk a sean nós zpěv, k němuž irština patří. 
V programu večera také vystoupí všichni lektoři letošní letní školy.

Celý článek »


Irský večer na letní škole

07. 07. 2016 | 85 přečtení

Už řadu let je součástí letní školy ceilí večer, kde si mají účastníci možnost zatancovat za doprovodu živé hudby. Poslední čtyři roky z propagačních důvodů (rozuměj: aby i nezainteresovaní pochopili, že jdou na irskou hudbu a irský tanec) nazýváme tento večer Irským večerem a pořádáme ho v důstojných prostorách pražské Novoměstské radnice. Ne jinak tomu bude i letos.  

Irský večer se nachází v programu Bernard's Summer School vždy ve středu - letos to bude 17. srpna. V historickém sále Novoměstské radnice, který pamatuje vedle první pražské defenestrace (30. července 1419) také první oslavu svátku svatého Patrika v Česku (ta se tu konala po navázání diplomatických styků s Irskem 14. března 1998), nám k tanci a některým jen k poslechu zahrají lektoři letní školy - Dónal McCague, Seán McElwain a Kevin O'Farrell (irsky Caoimhín O'Fearghail).

Celý článek »


BSS 2016 - propozice vyvěšeny, přihlašování je možné

13. 04. 2016 | 340 přečtení

Od pondělí 11. dubna visí na našich stránkách podrobnější informace o letočním ročníku BSS a jejich součástí je i přihlašovací formulář. Znamená to, že se lze už přihlásit na jednotlivé vyhlášené lekce. Vaše jméno jako přihlášeného však jako zpětná vazba se objeví na seznamu přihlášených až v okamžiku, že bude uhrazena záloha, případně celý účastnický poplatek.

Takže tímto upozorňuji první přihlášené, že je určitě prima, že se přihlásili tak brzy, ale zpětnou vazbu o přihlášení v podobě vyvěšeného jména dostanou až po zaplacení zálohy.

Celý článek »


Malé ohlédnutí za minulými letními školami a tanečními lektory

11. 12. 2015 | 325 přečtení

Ohlásili jsme termín příštího - šestnáctého - ročníku letní školy. Bernard's Summer School se v roce 2016 bude konat ve dnech 13. - 19. srpna. Doufáme, že i v příštím roce přijdeme se zajímavou nabídkou lektorů a že se podaří uskutečnit všechny naše záměry, se kterými do 16. ročníku vstupujeme. 


Letní školy připravujeme od roku 2001 a prvních osm ročníků bylo motivováno naším členstvím ve skupině Rinceoirí a úsilím o co nejlepší taneční vzdělání jejích členů. V roce 2008 jsme předali Rinceoirí našim následovníkům a v tomto roce byla také letní škola naposledy pořádána pod hlavičkou této skupiny. Od roku 2009 nese letní škola jméno naší rodiny. Jméno je závazkem tomu, že vždy budeme usilovat o to, aby tato akce byla co nejlepší, nejzajímavější, motivující a hlavně maximálně užitečná pro její účastníky.
Rádi bychom se v tomto článku ohlédli za uplynulými letními školami a hlavně za lektory, kteří pečovali o kvalitu tanečních lekcí (hudbě a dalším součástem letní školy se budeme věnovat zase někdy příště). Připravili jsme malý přehled těch, kteří učili na letní škole různé formy irského tance. Mnozí z nich jsou stále aktivní v této oblasti, jsou osobnostmi v tanečním světě a dokazují tak, že náš výběr učitelů byl kvalitní. Přidali jsme do tohoto článku i hosty, kteří přijali naše pozvání a kteří patří ve světě tance k těm nejlepším.

 Mary Sweeney

Prvními zahraničními lektory na letní škole byli Mary Sweeney a Sean Kilkenny. Poprvé přijali pozvání na letní školu v roce 2002 a po roce si svoji účast na letní škole zopakovali. V té době ani jeden z nich nebyl TCRG. To bylo v podstatě dobře, protože nikomu s účastí na letní škole nevznikly žádné komplikace. Na konci roku 2001 jsem začal s hledáním Seana Kilkennyho, kterého jsem viděl při taneční ukázce na Willie Clancy Summer School 2001. Podařilo se mi ho najít v Německu a od něho vedly nitky k Mary Sweeney. Později tito dva učitelé a zakladatelé tanečních škol stály u zrodu RTME. 

Sean Kilkenny

V současné době je Sean Kilkenny president RTME a Mary Sweeney je ADCRG a zároveň Viceprezident RTME. 

Celý článek »


Archiv aktualit »Copyright © Bernard’s – 2008–2010 | Kontakt | Powered by phpRS | Webdesign: Loužecký.cz