Bernard'sBSS 2016 - propozice vyvěšeny, přihlašování je možné

13. 04. 2016 | 242 přečtení

Od pondělí 11. dubna visí na našich stránkách podrobnější informace o letočním ročníku BSS a jejich součástí je i přihlašovací formulář. Znamená to, že se lze už přihlásit na jednotlivé vyhlášené lekce. Vaše jméno jako přihlášeného však jako zpětná vazba se objeví na seznamu přihlášených až v okamžiku, že bude uhrazena záloha, případně celý účastnický poplatek.

Takže tímto upozorňuji první přihlášené, že je určitě prima, že se přihlásili tak brzy, ale zpětnou vazbu o přihlášení v podobě vyvěšeného jména dostanou až po zaplacení zálohy.

Celý článek »


Malé ohlédnutí za minulými letními školami a tanečními lektory

11. 12. 2015 | 266 přečtení

Ohlásili jsme termín příštího - šestnáctého - ročníku letní školy. Bernard's Summer School se v roce 2016 bude konat ve dnech 13. - 19. srpna. Doufáme, že i v příštím roce přijdeme se zajímavou nabídkou lektorů a že se podaří uskutečnit všechny naše záměry, se kterými do 16. ročníku vstupujeme. постельное белье купить киев


Letní školy připravujeme od roku 2001 a prvních osm ročníků bylo motivováno naším členstvím ve skupině Rinceoirí a úsilím o co nejlepší taneční vzdělání jejích členů. V roce 2008 jsme předali Rinceoirí našim následovníkům a v tomto roce byla také letní škola naposledy pořádána pod hlavičkou této skupiny. Od roku 2009 nese letní škola jméno naší rodiny. Jméno je závazkem tomu, že vždy budeme usilovat o to, aby tato akce byla co nejlepší, nejzajímavější, motivující a hlavně maximálně užitečná pro její účastníky.
Rádi bychom se v tomto článku ohlédli za uplynulými letními školami a hlavně za lektory, kteří pečovali o kvalitu tanečních lekcí (hudbě a dalším součástem letní školy se budeme věnovat zase někdy příště). Připravili jsme malý přehled těch, kteří učili na letní škole různé formy irského tance. Mnozí z nich jsou stále aktivní v této oblasti, jsou osobnostmi v tanečním světě a dokazují tak, že náš výběr učitelů byl kvalitní. Přidali jsme do tohoto článku i hosty, kteří přijali naše pozvání a kteří patří ve světě tance k těm nejlepším.

 Mary Sweeney

Prvními zahraničními lektory na letní škole byli Mary Sweeney a Sean Kilkenny. Poprvé přijali pozvání na letní školu v roce 2002 a po roce si svoji účast na letní škole zopakovali. V té době ani jeden z nich nebyl TCRG. To bylo v podstatě dobře, protože nikomu s účastí na letní škole nevznikly žádné komplikace. Na konci roku 2001 jsem začal s hledáním Seana Kilkennyho, kterého jsem viděl při taneční ukázce na Willie Clancy Summer School 2001. Podařilo se mi ho najít v Německu a od něho vedly nitky k Mary Sweeney. Později tito dva učitelé a zakladatelé tanečních škol stály u zrodu RTME. 

Sean Kilkenny

V současné době je Sean Kilkenny president RTME a Mary Sweeney je ADCRG a zároveň Viceprezident RTME. 

Celý článek »


DVD ze Závěrečného večera BSS 2015 už můžete objednávat

16. 09. 2015 | 464 přečtení

 V těchto dnech se finalizuje výroba DVD, které zachycuje Závěrečný večer BSS 2015, který se konal 21. srpna v Divadle Ponec

Na titulní stranu jsme použili fotografii Michala Káry, na které je zachycena lektorka sean nós zpěvu a irština Máire Bríd Ní Mhaoilchiaráin při zahájení večera. Závěrečný večer natočil a DVD po technické stránce připravil Pavel Klener. Graficky přebal DVD upravil Martin Mitas.
Protože téměř každý rok se nám nedaří odhadnout zájem o DVD a hodně nám jich zbývá, tak to letošní bude vydáno v hodně omezeném nákladu. Proto vyzývám všechny opravdové zájemce o toto DVD, aby neváhali a včas si DVD objednali (emailem na adresu vaclavbernard@seznam.cz).

Celý článek »


Jaká byla uplynulá letní škola? A jaká bude ta příští?

15. 09. 2015 | 327 přečtení

Před necelým měsícem skončila letní škola - Bernard's Summer School 2015 - a já jsem celkem decentně v úvodu zářijové Revue na těchto stránkách požádal české účastníky o alespoň malou zpětnou vazbu, ve které by sdělili svůj pohled na proběhlou akci a na některé její části. Speciálně nás zajímá výuka, o co vás účast obohatila, co vám chybělo a také nás zajímalo, co s tím, co jste si z letní školy přinesli (pokud něco) budete dělat dále. Nejde nám o to sbírat pochvalné boty (i když i to potěší), ale spíše podněty pro příště, bude-li jaké. Do dnešního dne, který jsem v Revue uvedl jako závěrkový, přišly celkem 3 odezvy - 2 od účastníků a 1 od člověka, který byl několik dní ve škole spíše jako návštěvník.
Z takové "bohaté" reakce si lze odvodit celkem jakýkoliv závěr: Akce byla tak výborná, že nenacházím slov k tomu, abych se o ní vyjádřil. Nebo: Akce byla tak hrozná, že nemá cenu ztrácet s nějakým psaním odezvy čas. Našel bych i další včetně lhostejnosti či lenosti vyzvaných.

Celý článek »


Archiv aktualit »Copyright © Bernard’s – 2008–2010 | Kontakt | Powered by phpRS | Webdesign: Loužecký.cz