Bernard'sBernard's Summer School 2017


BSS 2016 na DVD

14. 09. 2016 | 174 přečtení

Stejně jako v minulých letech, tak i letos vydáváme DVD, které obsahuje kompletně natočený Závěrečný večer BSS 2016 v divadle Ponec, na jehož programu se podílí většina účastníků a všichni lektoři letní školy. Je to taková malá připomínka chvil, které účastníci strávili v kruhu stejně či obdobně zainteresovaných lidí na irské kultuře v průběhu týdenní vzdělávací a společenské akce.

V letošním roce jsme navíc přidali asi pětiminutové video z Irského večera, který se konal o dva dny dříve v krásném sále Novoměstské radnice. Jde také o takovou malou vzpomínku na večer spojený s tancem a irskou tradiční hudbou.

Celý článek »


Deník BSS 2016

28. 08. 2016 | 229 přečtení

Den -1 – 12. srpna 2016

Letní škola začíná už tím, že se snažíme vyhovět zahraničním účastníkům, kteří přijeli do Prahy o den dříve a zajišťujeme jim ubytování na domově mládeže. K těmto účastníkům patří dvojice Estonek Ingrid Elsa Mugu a Liisi Pley, které ubytovávám před polednem a večer pak dvojice ze Srbska Marko Oklobžija a Tijana Ganič. Čas využívám i k navezení podlahy do školy, kterou překryjeme část úplně nových parket ve velké tělocvičně, které bychom neradi poničili.

Den 0 – 13. srpna 2016

Letos jsme zkusili si tisky k letní škole zajistit předem bez přítomnosti našeho webmastra a tak ráno přijíždíme do místa konání letní školy v Botičské ulici vybaveni jak orientačními cedulemi, tak i jmenovkami pro účastníky. Zabydlení tentokrát netrvá příliš dlouho, což je důležité zejména proto, že nás čekají celkem tři cesty na letiště pro lektory. Poprvé vyrážíme v brzkém odpoledni pro Maire Bríd, jejího přítele a Bridget Madden. O dvě hodiny později sedá Mick Mulkerrin s Deirdre Tobin. Před příletem irských muzikantů odvedeme pro zájemce z řad účastníků letní školy a případných hostů menší taneční večer ve velké tělocvičně.

První část věnujeme asi 4 country tancům – Sanita Hill Cicle, Main Mixer, Roztočený kruh a Překroucený řetěz. Po přestávce jsme si dovolili přítomným vnutit irský setový tanec The North Kerry Set a podařilo se nám zatancovat ve 3 setech všech 5 figur.
Krátce po skončení tanečního večera vyrážíme znovu do Ruzyně pro hudebníky. V tento den se mi podařilo po Praze ujet 200 km.

Celý článek »


BSS 2016 - Masáže na letní škole

23. 07. 2016 | 219 přečtení

Jistým unikátem naší letní školy, se kterým jsme se nikde jinde nesetkali, je možnost nechat se namasírovat. Dlouhou dobu tuto službu poskytovala paní Berdychová a zřejmě k naprosté spokojenosti účastníků letní školy. V letošním roce dochází ke změně. Paní Berdychová by si ráda odpočinula a tak jsme začali hledat za ni náhradu. Naší podmínkou bylo vedle schopnosti poskytovat takovou službu i požadavek na limitní cenu za masírování. V tomto směru byl srozuměn s naším požadavek Tomáš Chavalka, který po té, co opustil post školníka, se začal věnovat různým technikám péče o tělesnou schránku a získal řadu certifikátů.

Celý článek »


Ranní lekce pilates na BSS 2016

19. 07. 2016

Stejně jako v minulém roce se i letos uskuteční ranní cvičení pilates s lektorkou Hanou Kalouskovou. Cvičení začne v neděli 14. srpna a skončí ve čtvrtek 18. srpna. Cvičení bude probíhat vždy od 7:45 do 8:45 hod.

Přihlášení se a úhrada lekcí proběhne na recepci při příjezdu na BSS a nebo při příchodu na první lekci.
VB

Závěrečný večer Bernard's Summer School 2016

18. 07. 2016 | 240 přečtení

Jako každoročně bude i letos Bernard's Summer School 2016 zakončena Závěrečným večerem, který se bude konat tradičně v divadle Ponec v pátek 19. srpna 2016 od 19:30 hod. 
Program bude sestaven z tanečních choreografií účastníků letní školy, které zde budou mít svoji premiéru i derniéru zároveň. Diváci budou protaženi celým spektrem irských tanců, které se vyučovaly v rámci letní školy.

 

Dalším velkým blokem programu bude hudební vystoupení, na kterém se budou podílet účastníci hudebních lekcí se svými lektory a divákovi tak představí nástroje používané v irské tradiční hudbě. V neposlední řadě  zde vystoupí také ti, kteří se na letní škole učili irský jazyk a sean nós zpěv, k němuž irština patří. 
V programu večera také vystoupí všichni lektoři letošní letní školy.

Celý článek »


Irský večer na letní škole

07. 07. 2016 | 212 přečtení

Už řadu let je součástí letní školy ceilí večer, kde si mají účastníci možnost zatancovat za doprovodu živé hudby. Poslední čtyři roky z propagačních důvodů (rozuměj: aby i nezainteresovaní pochopili, že jdou na irskou hudbu a irský tanec) nazýváme tento večer Irským večerem a pořádáme ho v důstojných prostorách pražské Novoměstské radnice. Ne jinak tomu bude i letos.  

Irský večer se nachází v programu Bernard's Summer School vždy ve středu - letos to bude 17. srpna. V historickém sále Novoměstské radnice, který pamatuje vedle první pražské defenestrace (30. července 1419) také první oslavu svátku svatého Patrika v Česku (ta se tu konala po navázání diplomatických styků s Irskem 14. března 1998), nám k tanci a některým jen k poslechu zahrají lektoři letní školy - Dónal McCague, Seán McElwain a Kevin O'Farrell (irsky Caoimhín O'Fearghail).

Celý článek »


BSS 2016 - propozice vyvěšeny, přihlašování je možné

13. 04. 2016 | 472 přečtení

Od pondělí 11. dubna visí na našich stránkách podrobnější informace o letočním ročníku BSS a jejich součástí je i přihlašovací formulář. Znamená to, že se lze už přihlásit na jednotlivé vyhlášené lekce. Vaše jméno jako přihlášeného však jako zpětná vazba se objeví na seznamu přihlášených až v okamžiku, že bude uhrazena záloha, případně celý účastnický poplatek.

Takže tímto upozorňuji první přihlášené, že je určitě prima, že se přihlásili tak brzy, ale zpětnou vazbu o přihlášení v podobě vyvěšeného jména dostanou až po zaplacení zálohy.

Celý článek »


Malé ohlédnutí za minulými letními školami a tanečními lektory

11. 12. 2015 | 505 přečtení

Ohlásili jsme termín příštího - šestnáctého - ročníku letní školy. Bernard's Summer School se v roce 2016 bude konat ve dnech 13. - 19. srpna. Doufáme, že i v příštím roce přijdeme se zajímavou nabídkou lektorů a že se podaří uskutečnit všechny naše záměry, se kterými do 16. ročníku vstupujeme. 


Letní školy připravujeme od roku 2001 a prvních osm ročníků bylo motivováno naším členstvím ve skupině Rinceoirí a úsilím o co nejlepší taneční vzdělání jejích členů. V roce 2008 jsme předali Rinceoirí našim následovníkům a v tomto roce byla také letní škola naposledy pořádána pod hlavičkou této skupiny. Od roku 2009 nese letní škola jméno naší rodiny. Jméno je závazkem tomu, že vždy budeme usilovat o to, aby tato akce byla co nejlepší, nejzajímavější, motivující a hlavně maximálně užitečná pro její účastníky.
Rádi bychom se v tomto článku ohlédli za uplynulými letními školami a hlavně za lektory, kteří pečovali o kvalitu tanečních lekcí (hudbě a dalším součástem letní školy se budeme věnovat zase někdy příště). Připravili jsme malý přehled těch, kteří učili na letní škole různé formy irského tance. Mnozí z nich jsou stále aktivní v této oblasti, jsou osobnostmi v tanečním světě a dokazují tak, že náš výběr učitelů byl kvalitní. Přidali jsme do tohoto článku i hosty, kteří přijali naše pozvání a kteří patří ve světě tance k těm nejlepším.

 Mary Sweeney

Prvními zahraničními lektory na letní škole byli Mary Sweeney a Sean Kilkenny. Poprvé přijali pozvání na letní školu v roce 2002 a po roce si svoji účast na letní škole zopakovali. V té době ani jeden z nich nebyl TCRG. To bylo v podstatě dobře, protože nikomu s účastí na letní škole nevznikly žádné komplikace. Na konci roku 2001 jsem začal s hledáním Seana Kilkennyho, kterého jsem viděl při taneční ukázce na Willie Clancy Summer School 2001. Podařilo se mi ho najít v Německu a od něho vedly nitky k Mary Sweeney. Později tito dva učitelé a zakladatelé tanečních škol stály u zrodu RTME. 

Sean Kilkenny

V současné době je Sean Kilkenny president RTME a Mary Sweeney je ADCRG a zároveň Viceprezident RTME. 

Celý článek »


Archiv aktualit »Copyright © Bernard’s – 2008–2010 | Kontakt | Powered by phpRS | Webdesign: Loužecký.cz